Çalışma Saatleri : 09:00 / 23:00
Ara
Favorilerim
Villa/Apart Kiralama Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ
Bu sözleşme ; “VİLLAYI / DAİREYİ / APARTI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI / DAİREYİ / APARTI” kiraya veren (bundan böyle “VİLLA EKSTRA” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI / DAİREYİ / APARTI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.villaekstra.com” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan/dairelerimizden/apartlarımız”dan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “VİLLA EKSTRA” ´ya, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı/daireyi/apartı terk etmesini isteme, alınan ödeme, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME
Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. VİLLA EKSTRA, kiralamak istediğiniz Villa/Apart/Daire kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işleminizi yapar. VİLLA EKSTRA, Ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apart/pansiyon için toplam ödenecek ücretin % 15´ini, % 20´sini, % 25´ini, %30´unu, %35’ini, %40´ını, %45´ini (Bazı villalarda/apartlarda/dairelerde %50´sini, bazılarında ise tamamını) ön ödeme olarak almaktadır. Ön ödeme, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde (bu bazen yarım saate kadar düşmektedir) ödendiği taktirde villa/apart/daire adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Ödemenin 1 (bir) iş günü (bu bazen yarım saate kadar düşer) içinde Havale, EFT, ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Ödemenin teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire’nin kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama onayı içerisinde toplam ücret, alınan ödeme ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği vs. bildirilmektedir. Ön ödemenin yatırılmaması durumunda VİLLA EKSTRA, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta/daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın/Daire’nin geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/Apartın/ Daire’nin kontrolleri yapılıp, Villa/Apart/Daire tesliminde Villa Ekstra veya ev sahibi tarafından alınır. Yine VİLLA EKSTRA, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL / 1000 TL / 2000 TL / 3000 TL (bazı konutlarda daha fazla) hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta/daireye giriş günü yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

VİLLAYA/APARTA/DAİREYE GİRİŞ / ÇIKIŞ
Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta/daireye giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 20.00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya/aparta/daireye giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye bir gün sonra sabah VİLLA EKSTRA ´nın mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VİLLA EKSTRA bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan/aparttan/daireden ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00 da müşterinin villayı/apartı/daireyi hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek Villa Ekstra´nın her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VİLLA EKSTRA’ya 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan/daireden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı/daireyi erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır. (Bazı villalarda/apartlarda/dairelerde bu durum değişiklik gösterebilir, şayet böyle bir değişiklik söz konusu ise villanın kendi sayfasında bu durum belirtilmiştir)

VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ
Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, VİLLA EKSTRA’ya yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın/dairenin kapasite durumuna göre VİLLA EKSTRA’nın uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. VİLLA EKSTRA, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta/daireye giriş yapıldıktan sonra veya önce rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta/daireye misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VİLLA EKSTRA, misafirlerin villayı/apartı/daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın/dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın/dairenin kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER
Günlük, haftalık, aylık villa/apart/daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde (bazı villalarda akşam saatlerinde) havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, Villa Ekstra bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/apartların/dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın/dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta/daireye girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart/daire detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her
villamızda/apartımızda/dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın/dairenin özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.


EVCİL HAYVAN/SİGARA
Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.


FİYATLAR
İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart/daire kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Ödemeler, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa/apart/daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile "tek çekim veya taksitli", veya Peşin Olarak, veya Mail Order ile veya vb.) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/daireye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır (villa rezervasyon sayfasında, villanın ön ödemesi kaç para yazıyorsa o miktar o villanın ön ödemesidir) çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye giriş anında, tarafımıza nakit olarak ödemeniz gerekmektedir.

Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini VİLLA EKSTRA’ya yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.
İptal durumlarında VİLLA EKSTRA, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden  müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.
İptal koşulları ;
a) Rezervasyon için gönderilen ön ödemenin kesinlikle iadesi yoktur (
villa rezervasyon sayfasında, villanın ön ödemesi kaç para yazıyorsa o miktar o villanın ön ödemesidir, bu villa kiralama bedelinin tamamı da olabilir)
b) Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam seyahat bedelinin, kiralamış olduğu konutun rezervasyon anında ödenmesi zorunlu olan miktarı kadarını ödemek zorundadır.
c) Seyahat başlangıcından önceki 29. gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.
Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa/apart/daire bedellerinin tamamını VİLLA EKSTRA’ya ödemesi durumunda (EFT ile veya havale ile veya peşin olarak veya kredi kartı ile tek çekim halinde ) ödeme yaptığı andan itibaren villaya/aparta/daireye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin, (
kiralamış olduğu konutun rezervasyon anında ödenmesi zorunlu olan miktarı) kadarı yanacaktır. Çünkü bu bedel villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geri kalan (kiralanan konutun rezervasyon anında ödenmesi zorunlu olan miktarı haricindeki kısmı) kısım bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Şayet villa rezervasyon sayfasında, villanın ön ödemesi kaç para yazıyorsa o miktar o villanın ön ödemesidir, bu tip villalarda ön ödeme dışında kalan ödeme var ise bu kural geçerlidir, şayet yok ise paranın tamamı yanacaktır, geri gönderim olmayacaktır)

Eğer rezervasyon iptali villaya/aparta/daireye giriş tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta/daireye giriş yapmaz iseniz ve villada/apartta/dairede hiç konaklama yapmaz iseniz ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti (% 100´ünü ödemiş iseniz) müşteriye iade edilmez.
Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, VİLLA EKSTRA’ya, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.
Herhangi bir nedenle, villa/apart/daire rezervasyonunun VİLLA EKSTRA tarafından tek taraflı olarak iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart/daire varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir. Villa Ekstra tarafından iptal edilen rezervasyonlardan kaynaklanan zararlardan Villa Ekstra kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşterinin önceden almış olduğu uçak bileti, otobüs bileti, kiralamış olduğu araba, tekne, transfer hizmeti ve vs. ayrıca otel konaklama veya pansiyon vs. konaklama ücretleri ve vs. ödemiş olduğu her türlü detaydan, özel şirket veya devletten almış olduğu izinlerin yanması ve vs. tüm detaylardan Villa Ekstra kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
Herhangi bir neden veya sebep belirtmeksizin, 
villa/apart/daire rezervasyonunun VİLLA EKSTRA tarafından tek taraflı olarak iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Müşteri ön ödeme yapmış ise alınan para müşteriye iade edilecektir. Villa Ekstra tarafından iptal edilen rezervasyonlardan kaynaklanan zararlardan Villa Ekstra kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşterinin önceden almış olduğu uçak bileti, otobüs bileti, kiralamış olduğu araba, tekne, transfer hizmeti ve vs. ayrıca otel konaklama veya pansiyon vs. konaklama ücretleri ve vs. ödemiş olduğu her türlü detaydan, özel şirket veya devletten almış olduğu izinlerin yanması ve vs. tüm detaylardan Villa Ekstra kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan ödemenin tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala veya 60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar/daireler için) toplam villa/apart/daireler kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.
Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, VİLLA EKSTRA, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta/daireye başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.
Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, VİLLA EKSTRA ´nın eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.
Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa/apart/daire’nin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa/daire/apartın kullanılmamasından VİLLA EKSTRA sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa/apart/dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, VİLLA EKSTRA nın bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.


HASAR DEPOZİTOSU
Her villanın/apartın/dairenin özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya/aparta/daireye giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan/daireden ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart/daire ile villanın/apartın/dairenin demirbaşlarında bir hasar,eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan/daireden ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta/dairede oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

YÜZME HAVUZLARI
Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı/apartı/daireyi kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/apartı/daireyi kiralayacak olan müşteri, villayı/apartı/daireyi kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nü telefonla arayıp bilgi alabilirler. Yüzme havuzu boyutları; genişlikleri, uzunlukları ve derinlikleri göz kararı ve/veya tahminen yazılmıştır, metre ile ölçülerek yazılmamıştır. Villayı/apartı/daireyi kiralayan m
üşteri bu hususta doğacak tüm problemleri ve olumsuz olayları kabul etmiş sayılır.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ
VİLLA EKSTRA ; villanın/apartın/dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta/daireye girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından VİLLA EKSTRA ´ya derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. VİLLA EKSTRA bu talebi villa/apart/daire sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. VİLLA EKSTRA aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. VİLLA EKSTRA, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. VİLLA EKSTRA, villa/apart/daire sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta/dairede oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart/daire sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta/dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan VİLLA EKSTRA sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan/daireden ayrıldıktan sonra, villada/apartta/dairede kaldığı süre içerisinde VİLLA EKSTRA ´ya bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA - VERGİ
VİLLA EKSTRA web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir daire VİLLA EKSTRA´ya ait değildir. Her villanın/apartın/dairenin sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. VİLLA EKSTRA, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını/apartlarını/dairelerini müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle VİLLA EKSTRA, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/apart/daire sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Geri kalan miktar villa/apart/daire sahibinin sorumluluğundadır, bundan dolayı geri kalan miktarın faturasını villa/apart/daire sahibi keser. VİLLA EKSTRA, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI
Müşteriler villayı/apartı/daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta/dairede kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta/Dairede çıkıs¸ günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart/daire teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın/dairenin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda VİLLA EKSTRA bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.
Villada/Apartta/dairede oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler VİLLA EKSTRA’yı haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta/daireye verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir. Müşteri ödememekte ısrar ederse yasal yollara başvurulacaktır.
Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında VİLLA EKSTRA ´ya bir şikayet ulaşması durumunda VİLLA EKSTRA müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı/daireyi boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.
Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini VİLLA EKSTRA vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, VİLLA EKSTRA , sorumluluk kabul etmez. VİLLA EKSTRA, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.


MÜCBİR SEBEPLER
Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VİLLA EKSTRA hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, VİLLA EKSTRA ´nın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER
Müşteriler villada/apartta/dairelerde kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen VİLLA EKSTRA’ya bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, VİLLA EKSTRA görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan/dairelerden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI
VİLLA EKSTRA, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi´nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. VİLLA EKSTRA hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. VİLLA EKSTRA, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. VİLLA EKSTRA , kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. VİLLA EKSTRA ´nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.villaekstra.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, VİLLA EKSTRA ´nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.villaekstra.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.villaekstra.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.villaekstra.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
1) Villaya/Aparta/Daireye giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, VİLLA EKSTRA ´nın önüne geçemediği durumlarda VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu tutulamaz.
2) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu tutulamaz.
3) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu tutulamaz.
4) Tüm Villalarımızda/Apartlarımız/Dairelerimizde konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşımı kendi sorumluluğundadır. VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu tutulamaz.
5) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. VİLLA EKSTRA, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.
6) Villaların/Apartların/Dairelerin tamamı köy, kırsal kesim, ilçe, mahalle arası, belde, tarla, bahçe vs. alanların içerisinde konumlanmıştır, şehir merkezi gibi yerlerde değildir. Bundan dolayı; villayı veya apartı veya daireyi kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın veya dairenin coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan VİLLA EKSTRA sorumlu tutulamaz. VİLLA EKSTRA, villanın/apartın/dairenin konumunu; Google veya Yandex Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.
7) Villaya/Aparta/Daireye ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden, kaza yapmasından, belediye veya karayollarının veya şahısların, yol yapım çalışmalarından dolayı oluşabilecek zift, cam kırılması, lastik patlaması, vs. oluşabilecek tüm olumsuzluklardan VİLLA EKSTRA sorumlu tutulamaz.
8) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamıs¸ olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu tutulamaz.
9) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.villaekstra.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
10) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.villaekstra.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" nda belirtilen “havalimanı” villaya/aparta/daireye en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum, Sabiha Gökçen veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. Villa Ekstra yetkilisine hangi havalimanı daha yakın, sormanız gerekmektedir. Aksi taktirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden VİLLA EKSTRA sorumlu tutulamaz.
11) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.villaekstra.com” detay sayfasında "uzaklık tablosu"nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmıs¸ ise VİLLA EKSTRA sorumluluk kabul etmez.
12) Villada/Apartta/dairede bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi vs. oluşacak tüm kazalardan VİLLA EKSTRA sorumlu tutulamaz.
13) Villaların birçoğunda yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, VİLLA EKSTRA bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.
14) Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü, sıvı sabun, peçete, tuvalet kağıdı, şampuan, deterjan vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada/apartta/dairede, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. Villa Ekstra bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.
15) Villalarda/Apartlarda/Dairelerde veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
16) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size "onay maili" ve "konfirmasyon belgesi" gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız, işyerinizden izin almayınız. Para ödemesini Villa Ekstra’ya yapsanız bile size "onay maili" ve "konfirmasyon belgesi" gelmediği taktirde villayı/apartı/daireyi kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu tutulamaz.
17) Villada/Apartta/Dairede oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden VİLLA EKSTRA sorumlu tutulamaz.
18) Web sitemizde yayımlıyor olduğumuz tüm 
Villalarımızın/Apartlarımızın/dairelerimizin fotoğrafları geniş açılı lens ile çekilmiştir. Ayrıca Web sitemizde yayımlıyor olduğumuz tüm Villa/Apart/dairelerimiz fotoğraflarıyla bire bir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan VİLLA EKSTRA sorumlu tutulamaz.
19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan VİLLA EKSTRA sorumlu tutulamaz.
20) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VİLLA EKSTRA sorumlu tutulamaz.
21) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip Villa Ekstra’yı suçlamasından, VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını ve villanın fotoğraflarını dikkatli bir biçimde kontrol etmesini tavsiye ederiz.
22) Villanın/Apartın/Dairenin içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı, mangal kokusundan dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan VİLLA EKSTRA sorumlu tutulamaz.
23) Villanın/apartın/dairenin yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücut hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.
24) Kiralanan villa/apart/daire çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın/apartın/dairenin  bahçesinde veya komşu evlerin/villaların/apartların/dairelerin bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan VİLLA EKSTRA kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşteri, bu gibi durumlar ile karşılaşabilme ihtimalini göz önüne alır.

25) Üçüncü kişilerin, havada Drone, vb. gibi teknolojik aletler uçurmasından Villa Ekstra sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

26) Villa Ektsra web sitesi üzerinden Villa Ekstra´ya rezervasyon yaptırmış ve/veya rezervasyon belgesi doldurmuş her kişiye Villa Ekstra istediği zaman, istediği kadar SMS, Whatsapp mesajı, Telegram mesajı ve/veya elektronik posta gönderebilir. Rezervasyon yaptırmış olan ve/veya rezervasyon formu doldurmuş olan tüm müşteriler bunu kabul etmiş sayılırlar.
27) Kiralanmış olan villanın/apartın/dairenin kiralanmış olan tarihleri kesin ve nettir, herhangi bir tarih değişikliği yapılması kesinlikle mümkün değildir. Villayı kiralayacak ve/veya kiralamış olan müşteri bunu kabul etmiş sayılır.
28) 
Müşteri, herhangi bir villaya/aparta/daireye rezervasyon formu doldurmuş/iletişim formu doldurmuş/Villa Ekstra´nın herhangi bir telefon numarasına SMS yollamış, Whatsapp numarasına mesaj yazmış, e-posta olarak mesaj yazmış ise ve/veya kesin rezervasyon yaptırmış ise, rezervasyon formunda belirtmiş olduğu telefon numarasını/numaralarını, e-posta adresini, TC/pasaport/yurtdışı kimlik numarasını, villada/apartta/dairede konaklayacak olan kişilerin isim ve soy isimlerini, TC/pasaport/yurtdışı kimlik numaralarını, adres bilgilerini, vergi numaralarını, şirket/şahsi fatura bilgilerini, ön ödeme miktarını, kalan bakiyeyi, hasar depozitosu miktarını, villaya/aparta/daireye girişte ödeyecek olduğu ödeme miktarını, kısacası; müşterinin Villa Ekstra´ya vermiş olduğu yazılı ve sözlü tüm bilgileri, Villa Ekstra Personeli tarafından; villanın/apartın/dairenin sahibine, bakıcısına, temizlikçisine, görevlisine vs. verileceğini/paylaşılacağını kabul etmiş/izin vermiş sayılır. Müşteri bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul etmiş sayılır.
29) Villa detay sayfasında belirtilen Mesafe Cetveli Bölümü´nde yer alan  "Şehir Merkezi" kısmı; villaya en yakın yerleşim yerinin merkezi konumu baz alınarak yazılmıştır. Burada belirtilen "Şehir Merkezi" il, ilçe, kasaba, köy veya küçük bir yerleşim yeri olabilir. Müşteri bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul etmiş sayılır.
30) 
Müşteri, villaya / aparta / daireye girişinden ilk 24 saat içerisinde mutlaka tüm eşyaları, ekipmanları vs. her şeyi kontrol etmelidir, şayet hasarlı, arızalı vs. olanlar var ise villa sahibine / villa görevlisine / firmamıza sözlü, yazılı ve fotoğraflı olarak bildirmelidir. Villa çıkışında villa sorumlusu tarafından yapılacak kontrolde hasar / zarar görmüş bir eşya ya da materyal var ise bu tutar müşteriden talep edilecektir.
31) Villalarımız / Apartlarımız / Dairelerimiz doğa içerisinde konuma sahip olduğu için, villa / apart / daire sahiplerimiz gerekli haşerat ilaçlamalarını yapmaktadırlar. Buna rağmen çevrede; kelebek, böcek, sinek, her türlü sürüngen hayvan vs. bulunma ihtimali vardır. Villanın Apartın / Dairenin dışında ve / veya bahçesinde / içerisinde / yatak odasında / salonunda vs. tüm alanlarda doğal yollardan gelen kuş, kelebek, karınca, örümcek, sinek, arı, böcek, akrep, yılan, kedi, köpek vs. gibi hayvanlar olabilir, bu gayet doğaldır. Müşteri; bahsedilen hayvanlardan birini veya birkaçını villanın dışında, içinde ve / veya bahçesinde görüp bunu problem varmış gibi ortaya koyup villadan ayrılma ve ödemiş olduğu parayı geri isteme talebi kesinlikle kabul edilmez, Villayı /Apartı / Daireyi kiralayan müşteri bu ve buna benzer olayların olabileceğini kabul etmiş sayılır.
32) Kiralama Şartları ve Sözleşmesinde, İptal ve İade Şartlarında, web sitemizde yer alan villanın / apartın / dairenin açıklama bölümlerinde, e-mailde, telefonda ve/veya whatsapp tan size sözlü ve / veya yazılı olarak söylenen / belirtilen / yazılan hayvan, böcek, bitki ve haşerat isimlerinin bir kaç tanesidir. Villa Ekstra, hayvanlar aleminin ve bitkiler aleminin tümünün isimlerini yazmak, belirtmek ve / veya söylemek zorunda değildir ve buna doğal olarak imkan yoktur. Villayı / Apartı / Daireyi kiralayan müşteri bu durumu kabul etmiş sayılır.
33) 
Villalarımızın / Apartlarımızın / Dairelerimizin hiç birisinde toplu organizasyon, düğün, nişan, doğum günü partisi, bekarlığa veda partisi, kutlama, toplu eğlence, vs. kısacası her türlü toplu parti, eğlence, toplantı, her türlü organizasyon yapılması kesinlikle yasaktır. Villayı / Apartı / Daireyi kiralayan müşteri bu durumu kabul etmiş sayılır.
34) Villa Ekstra, Müşterinin; villayı/apartı/daireyi ne amaçla kiraladığına bakmaz. Bu sebeple cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, salgın hastalıklar, nişanlıdan ayrılmak, düğün ve/veya nikah vb organizasyonların tarihinin ertelenmesi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir. 
35) 
Villada/Apartta bulunan havuz kullanımı bazen mecburiyetten kaynaklı ihtiyaçlardan, villa/apart sahibi tarafından sınırlandırılabilir/kısıtlanabilir, saat sınırı konulabilir. Bu mecburiyet; bölgesel elektrik kesintisi, elektrik idaresinden kaynaklanan faz problemleri, müşteri tarafından oluşabilen/oluşabilecek, kötü/yanlış/hatalı havuz kullanımı olabilir. Villayı/Apartı kiralayan müşteri bu durumu baştan kabul etmiş sayılır. “ben havuzu istediğim gibi, istediğim zaman 24 saat kullanamayacaksam burayı neden kiraladım vs.” gibi konuşmalar Villa Ekstra tarafından kabul edilmeyecektir.

36) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamış olan müşteri; Villa/Apart/Daire kiralamış ve kiralama esnasında hediye, kampanya, üyelik, indirim, hizmet, ilave hizmet vs. kazanmış/elde etmiş ise, rezervasyonunu her ne şekilde iptal etmiş (mücbir sebep kapsamında ve/veya mücbir sebep dışında kalan sebeplerden dolayı) olursa olsun kazanmış/elde etmiş olduğu hediye, kampanya, üyelik, indirim, hizmet, ilave hizmet vs. bedelini Villa Ekstra´ya geri ödemek zorunda olduğunu kabul etmiş sayılır. Villa Ekstra bu bedeli; şayet müşteriye ödeyeceği bir bedel var ise içerisinden düşecektir. Ödeyeceği herhangi bir geri ödeme yok ise müşteriden bu bedeli isteyecektir, şayet müşteri kendi isteğiyle ödemez ise Villa Ekstra bu bedeli müşteriden yasal yollardan alacaktır. “Koşulsuz İptal İade Garantisi” hizmetini satın almış ve bu hizmeti kullanmış olan müşteriler için de bu kural geçerlidir.
37) Villada / Apartta / Dairede şayet mangal yakmak ve ateş yakmak serbest ise (aksi durumda ise bu villanın kendi sayfasında açıklama bölümünde yazmaktadır) müşteri mangalda yakacak olduğu kömürü, şöminede (villada var ise) yakacak olduğu odunu kendisi satın almak durumundadır, mangalın üzerinde bulunan pişirme ızgarasını ve şişleri de ve ayrıca tüm bunlarla ilgili olan bütün materyalleri kendisi satın almak durumundadır. Bu ürünler şahsi ve kişisel kullanım içindir. Bu ürünleri bulundurmak / sağlamak / temin etmek, villa / apart / daire sahibi veya Villa Ekstra´nın sorumluluğunda değildir. Villayı / Apartı / Daireyi kiralayan müşteri bu durumu kabul etmiş sayılır.
38) Villa Ekstra’nın size hediye etmiş olduğu, dijital portal üyelikleri (exxen, netflix, vs.)’nin kayıtlı mail adresi, kullanıcı adı ve kullanıcı parolası Villa Ekstra’nın belirlemiş olduğu şekilde kullanılabilecektir. Bunlarda herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacaktır. Müşterinin dijital portala girişinde ve/veya kullanım esnasında oluşabilecek problemlerde Villa Ekstra ile iletişim kurması gerekmektedir. Villa Ekstra bu gibi problemlerde size yardımcı olacaktır. Bu ve buna benzer hizmetleri kazanmış olan müşteriler bunu kabul etmiş sayılırlar.
39) 
Kiralanan villa/apart/daire çevresinde, yakınında, karşısında tarihi ve/veya tarihi olmayan mezarlık olabilir, bu gayet doğaldır. Villa Ekstra bu konu hakkında villaların/dairelerin ve apartların açıklama kısmına bu konu hakkında bir şey yazmak zorunda değildir. Villayı/Daireyi/Apartı kiralamış olan müşterinin mezarlıktan korkmasından, çekinmesinden, tedirgin olmasından kaynaklanan durumlarından Villa Ekstra kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Bu gibi problem yaşamak istemeyen müşterilerimiz, kiralama yapmadan önce bu konu hakkında Villa Ekstra´dan bilgi talep edebilir. Villa Ekstra bu konu hakkında müşterilere detaylı ve net bir bilgi verecektir.
40) Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin bulunduğu yerler genelde tatil yöreleridir, doğal olarak bu bölgelerde bina vs. inşaatı oldukça fazladır. Kiralamış olduğunuz villanın/apartın/dairenin önünde, arkasında, yanında, çevresinde ve/veya yakın bölgesinde bu tür inşaat olabilir. Bu inşaatların kiralamış olduğunuz villanın/apartın/dairenin manzarasını kapatma ihtimali vardır, kiralama yaparken manzarası güzel ve önü vs. açık olup konaklama tarihinizde bu manzaranın kaybolması ihtimali vardır. Kiralama yapan müşteri bu gibi olaylarla karşılaşabilme ihtimalini kabul eder. Villa Ekstra bu olaydan haberdar ise (her zaman haberi olmayabilir) zaman kaybetmeden müşteriye bu olayı haber verecektir. 

41) Müşteri, kiralamış olduğu villaya/aparta/daireye giriş tarihi ve saatinde giriş yapmamış ise villa/apart sahibine veya görevlisine veya Villa Ekstra görevlisine (varsa) kalan bakiyeyi ve hasar depozitosunu ödemez/ödememiş ise (villaya/aparta giriş tarihi günü saat 16.00 da ödeme yapılması zorunludur) villada/apartta konaklamasına izin verilmez Villa Ekstra villaya/aparta/daireye yeni bir müşteri bulup kiralayabilir. Bu durumda, villayı ilk kiralayan müşteri, Villa Ekstra’dan hiç bir hak talep edemez. Yatırmış olduğu para geri kesinlikle iade edilmez villada/apartta konaklama yapamaz. Bu durumdan kaynaklanan, müşterinin maddi ve manevi zararlarından, herhangi bir yerde konaklayamamasından, dışarıda kalmasından, otel, pansiyon, kiralık villa, kiralık apart bulamamasından Villa Ekstra kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı kiralayan müşteri bunu kabul etmiş sayılır.  Villa Ekstra bu gibi durumlarda yasal haklarını kullanmayı saklı tutar. 
42) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamış olan müşteri, kendi isteği/talebi doğrultusunda konaklama tarihi değişikliği istemesi halinde, Villa Ekstra kabul ederse bu hizmet karşılığında müşteriden ekstra para talep edebilecek, bunun karşılığında da müşteriye Hizmet Bedeli adı altında fatura kesecektir. Bu ödeme talep anında (Villa Ekstra Kabul Ederse) Villa Ekstra’ya ödenecektir. Aksi halde değişim geçekleşmeyecektir. Bu ödemenin kesinlikle hiçbir şekilde geri iadesi yoktur. Değişiklik için para ödemiş olan müşteri bunları kabul etmiş sayılır.
43) 
Villayı / Apartı / Daireyi kiralamış olan müşteri, Villanın / Apartın / Dairenin açıklama bölümlerinde internet vardır ibaresi olduğu halde, bu sözleşmenin 17. maddesinde belirtildiği gibi; internet sağlayıcısından kaynaklanan problemlerden, kesintilerden vs. tüm olumsuzluklardan Villa Ekstra sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Bu olaylardan kaynaklanan durumlarda müşteri; "benim işlerim internet ile yürüyor, bana internet lazım" , "çocuklar internetsiz durmuyorlar" , "hani internet vardı? bu nasıl bir hizmet" , "ben internet istiyorum" , "internet geldiğimizden beri yok" , "internetsiz işlerimi yapamıyorum, villadan ayrılmak istiyorum" , "internet olmadan sınava/derse/toplantıya vs. giremiyorum, internet istiyorum" vs. gibi, sözleşmede kabul edip, bu durumların olabileceğini bile bile, örnek verilen cümleleri ve buna benzer cümleler kurarak Villa Ekstra´yı ve mülk sahibini problem varmış gibi taciz edici durumlar, Villa Ekstra ve mülk sahibi tarafından kabul edilmeyecektir. İnternetsiz işlerini vs. halledemeyecek olan kişiler, bu gibi durumlara karşı tedbirli davranarak, yanlarında internet vericisi getirmeleri tavsiye olunur.
44) Villayı / Apartı / Daireyi kiralamış olan müşteri, Villa Ekstra tarafından, müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesi, elektronik posta, whatsapp yazışmaları, SMS (kısa mesaj), posta ve/veya kargo yolu ile gönderilen evrak, mesaj, bildiri, uyarı vs. tüm yazılı bildirimleri umuma açık yerlerde (gazete, dergi, mecmua, televizyon, reklam panosu, whatsapp grubu, facebook, instagram, pinterest, youtube kısacası tüm sosyal platformlarda ve yazılı ve görsel basında) herkesin görebileceği ve istediği zaman ulaşabileceği şekilde paylaşması, sunum yapması, açıklaması vs. yayım yapması halinde Türk Ceza Kanununun 132. maddesi uyarınca kendisi hakkında yasal suç duyurusunda bulunulacaktır.
45) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamış olan müşterinin, villanın/apartın/dairenin dışında ve/veya dışından gelebilecek her türlü köpek, kedi, evcil veya evcil olmayan hayvanlardan kaynaklanan şikayetleri (Villa Ekstra´nın yapabileceği bir şey olmadığından dolayı) Villa Ekstra kabul etmeyecektir. Villayı / Apartı / Daireyi kiralayan müşteri, bu gibi oluşabilecek durumları kabul etmiş sayılır.


Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde VİLLA EKSTRA sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir. 

İHTİLAFLAR
Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN/DAİRELERİMİZDEN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON FORMU/İLETİŞİM FORMU DOLDURAN/ KESİN REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " VİLLA EKSTRA " YA REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.
WhatsApp Destek
@villaekstra
Bizi Takip Etmeyi Unutmayın
Copyright © 2017. Tüm Hakları Saklıdır | Villa Ekstra®