Villa Ekstra / Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Rezervasyon İçin Ne Yapmam Gerekiyor ?
Rezervasyon için; öncelikle, rezervasyon yaptırmak istediğiniz villanın kendi sayfasında “Rezervasyon Formu” nu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra, toplam ücretin yüzde 35´lik kısmını rezervasyonunuzun kesinleşmesi için ödemeniz gerekmektedir. Ödemeyi; Havale, EFT veya Web sitesi üzerinden kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışında yaşıyorsanız, Web sitemiz üzerinden kredi kartı ile, Havale veya Western Union ile ödeyebilirsiniz. Geri kalan bakiyeyi villa girişinde nakit olarak ödüyorsunuz, ayrıca tüm villalarımız için rutin olarak aldığımız, 500 TL veya 1000 TL (villasına göre değişiklik gösterir) Yurt dışında yaşıyorsanız 150 Euro veya 300 Euro hasar depozitosu vardır, onu da villa girişinde NAKİT olarak ödüyorsunuz. Villa çıkışında, villada, zarar, ziyan, hasar vs. olmadığı taktirde bu hasar depozitosu size geri iade ediliyor. “Bonus” özellikli kredi kartınız var ise, toplam villa kiralama bedelinin hepsini ödemeniz halinde, vade farksız 6 taksit oluyor. Ödeme gerçekleştikten sonra, biz sizin için web sitemiz üzerinden takvimleri kapatıp, size Konfirmasyon Belgenizi mail yoluyla web sitemizden onaylamanız için belirttiğiniz mail adresinize gönderiyoruz. Siz de bu maili , mail kutunuzdan kontrol edip, web sitemiz üzerinden rezervasyonunuzu ONAY’lıyorsunuz. İşlemimiz tamamlanmış oluyor. Artık geriye sadece tatilinizi beklemek kalıyor.
Yurt Dışından ödeme yapacak olan müşterilerimiz; Western Union veya Banka Havalelerinden ve vb. yollardan kaynaklanan masraflar kendilerine aittir. Web sitemiz üzerinden Kredi Kartı ile ödemelerde herhangi bir masraf alınmamaktadır.
Not: Ödeme yapmadan önce bizimle mail yoluyla veya telefon yoluyla iletişime geçmeniz ve bizden “ödeme yapabilirsiniz” onayı almanız gerekmektedir.

Talep Formunu Doldurdum Rezervasyonum Kesinleşti mi ?
Sadece talep formunu doldurmanız villayı kiraladınız anlamına gelmiyor. Yüzde 35´lik ön kaporayı da ödemeniz gerekiyor. Daha sonra bizim tarafımızdan size konfirmasyon belgesi yollanıyor. Bu şekilde rezervasyonunuz kesinleşmiş oluyor.

Talep Formunu Doldurdum Bana Herhangi Bir Belge Gelmedi
Talep formunu doldurduğunuz zaman size herhangi bir belge gelmez. Size, ya telefon ile ya da mail yoluyla dönüş yapıyoruz. Siz de bize mail yoluyla veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.
 
Aracımız Yok, Bizi Villamıza Kadar Siz Taşır mısınız ?
Maalesef yolcu taşıma ruhsatımız olmadığı için sizi aracımıza alamıyoruz. Araç kiralamanız, transfer satın almanız veya taksi tutmanız gerekecektir.
 
Araç Kiralama Yapıyor musunuz ?
Villa Ekstra, transfer ve araç kiralama konusunda hizmet vermemektedir. Bu gibi ihtiyaçları olan müşterilere, bölgede bulunan, araç kiralama ve transfer hizmeti veren firmalara yönlendirir.
 
Kiraladığım Araç, Satın Aldığım Transfer, Tuttuğum Taksi ile İlgili Problemim Var Yardımcı Olur musunuz ?
Villa Ekstra, üçüncü şahıslardan, firmalardan, kurumlardan alınan hizmete kesinlikle karışmaz. Bu gibi problemler sizin kendi sorumluluğunuzdadır.
 
Araba İhtiyacımız Olur mu ?
Hangi villada konaklarsanız konaklayın, her villa için size araç lazım olacaktır. Buralar küçük yerler olduğu için, toplu taşım  maalesef yoktur. Sadece istediğiniz an taksi bulabilirsiniz. Hem çevrede gezilmesi ve görülmesi gereken yerler, market alışverişi, vs. ler için araç olmalı. Uçak ile gelecekseniz; Kalkan, Kaş, Fethiye, Dalyan ve Marmaris’te bulunan villalara en yakın Havalimanı, Dalaman Havalimanı’dır.
 
Havalimanı’ndan Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim ?
Havalimanından araç kiralamadınız veya transfer satın almadınız ise Dalaman Havalimanı’na indikten sonra, Kalkan veya Kaş bölgesindeki villalara gitmek için öncelikle havalimanından Havaş Otobüsü’ne binip Fethiye otogarında ineceksiniz,  Fethiye otogarından Kalkan veya Kaş minibüsüne bineceksiniz (akşam saatlerinde ulaşım olmayabilir, sormanız gerekiyor) Kaş veya Kalkan (hangi bölgeye gidecekseniz) otogarında inecekseniz. Villanıza TAKSİ ile gideceksiniz.
Fethiye bölgesinde villa kiralamış iseniz; öncelikle havalimanından Havaş Otobüsü’ne binip Fethiye otogarında ineceksiniz, oradan da TAKSİ’ye binip villanıza gideceksiniz.
Marmaris bölgesinde villa kiralamış iseniz; öncelikle havalimanından Havaş Otobüsü’ne binip Marmaris otogarında ineceksiniz, oradan da TAKSİ’ye binip villanıza gideceksiniz.
Dalyan bölgesinde villa kiralamış iseniz; öncelikle havalimanından Havaş Otobüsü’ne binip Dalyan otogarında ineceksiniz, oradan da TAKSİ’ye binip villanıza gideceksiniz.
Bodrum bölgesinde villa kiralamış iseniz, öncelikle Milas-Bodrum Havalimanına gelip, daha sonra bodrum otogarı için Havaş otobüsüne bineceksiniz. Bodrum otogarından villanıza TAKSİ ile gideceksiniz.
NOT: Ulaşım için yazmış olduğumuz bilgiler sadece bilgi amaçlıdır, Havaş’ı ve gideceğiniz yerlerdeki otogar yetkilisini arayıp daha doğru ve daha detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz. Yanlış yere gitmenizden, taşıt bulamamanızdan, yolda kalmanızdan vs gibi olumsuz tüm durumlardan Villa Ekstra kesinlikle sorumlu değildir.
 
Villanın Havuzu Dışarıdan Görünüyor mu?
Muhafazakar villalar diye adlandırdığımız villalar, normal şartlar altında, yüzme havuzları ve güneşlenme terasları dışarıdan görünmemektedir,  villanın havuzu ve havuz terası hapishane gibi dahi olsa biz firma olarak, yüzde 95 lik görünmeme garantisi veririz. Yüzde 5 lik pay da sizin sakınma payınızdır.
 
Giriş Saatleri Neden Böyle ? - Çıkış Saatleri Neden Böyle ?
Tüm villalarımızda; ilk gün villaya giriş saati, en erken öğlenden sonra saat 16.00 dır / en son gün villadan ayrılış saati sabah saat 10.00 dır. Aradaki zaman diliminde temizlik yapılmaktadır. Sizden önce ve sizden sonra temizlik yapılıyor. Ondan dolayı saatlerimiz bu şekildedir.
 
Kredi Kartı İle Nasıl Ödeme Yapabilirim?
Web sitemizden; Hangi villa için ödeme yapacaksanız o villanın kendi sayfasına gidiyorsunuz, “Kredi Kartı İle Öde” seçeneğini tıklamanız gerekiyor (Kırmızı Buton olarak görebilirsiniz) daha sonra manuel olarak bizim size söylemiş olduğumuz rakamı yazıyorsunuz, sistemin sizi yönlendirmesine göre bilgileri doldurup ödemenizi yapıyorsunuz.
 
Kredi Kartı İle Ödeme Sisteminiz Güvenli mi ?
Kredi Kartı ile ödeme sistemimiz 128 megabit ile şifrelenmektedir. “3D” güvenliklidir.
 
Mail Order Yapıyor musunuz ?
Mail Order kesinlikle yapmıyoruz. Kredi kartı bilgilerinizi, sizin güvenliğiniz açısından, kesinlikle hiç bir şahsa, firmaya ya da kuruma vermemenizi tavsiye ediyoruz.
 
Rezervasyonu İptal Etmek İstiyorum Param Yanar mı ?
Konaklama tarihinize 30 gün veya daha fazla gün kala rezervasyon iptali yaparsanız, yatırmış olduğunuz ön kapora miktarının tamamı yanıyor. Ama illa ki bu rezervasyon iptalini bize yazılı olarak bildirmek zorundasınız. 29 gün ve daha yakın zamanlarda iptal ederseniz diğer geri kalan ödeyecek olduğunuz miktarın tamamı tarafınızdan tahsil edilir. İptal ve İade ve Kiralama Şartlarını okumak için burayı tıklayınız lütfen. https://www.villaekstra.com/kiralama-sartlari-ve-sozlesmesi
 
Biz Size Nasıl Güvenebiliriz ?
Web sitemizin sağ üst tarafında “Hakkımızda” bölümü var. Telefon veya tabletten bakıyorsanız Menü tuşundan “Hakkımızda” bölümüne tıklayıp ulaşabilirsiniz. Orada, bizim vergi levhamız mevcuttur, maliye bakanlığından online olarak veya telefon yoluyla bilgi alabilirsiniz. Ayrıca orada çalıştığımız bankalar var, bankaları arayıp bizim hakkımızda bilgi alabilirsiniz. Zamanınız var ise veya yakınlarda tanıdık eş, dost, akrabanız var ise ofisimizi ziyaret edebilirler.
 
Ben Şimdi Para Ödemesem, Geldiğimde Tamamını Versem Olur mu ?
Villanın toplam miktarının yüzde 35 lik kısmını ödemediğiniz taktirde, rezervasyon yaptırmış olmazsınız, bu yüzden, geldiğiniz zaman villa o gün boş ise ücreti ödeyip konaklama yapabilirsiniz. Yani geldiğiniz zaman o villa boş olmayabilir ve dışarıda kalırsınız. Tercih sizindir.
 
Kredi Kartı İle Ödeme Yapmak İstiyorum Ama Hata Veriyor
  • Kredi kartınız internete açık olmayabilir.
  • Limitiniz yeterli olmayabilir.
  • Taksitli ödeme seçeneği seçtiyseniz ve kredi kartınız BONUS özellikli değil ise olmayabilir.
  • Bazı internet tarayıcılarından kaynaklanan problemlerden dolayı  olmayabilir.
  • Bilgisayarınızda veya telefonunuzda virüs var ise (siz farkında da olmayabilirsiniz) sistem çok güvenlikli olduğu için hata verebilir.
  • Bazen iphone telefonlardan ödeme yapılırken hata verebiliyor. Android telefon veya tabletlerden veya kişisel bilgisayarınızdan deneyiniz.

Çocukları da Kişiden Sayıyor Musunuz ?
Evet, çocuklar da kişiden sayılıyor.
 
Havuzun Suyu Değişiyor mu ?
Havuzların suyu dünyanın hiçbir yerinde günlük olarak değişmez, zaten bahsedilen su miktarı ortalama 70 – 80 ton civarlarındadır. Havuzu boşaltmak 2 gün, tekrar doldurmak için ise en az 3 güne ihtiyaç duyulmaktadır. Havuzların günlük bakımı periyodik olarak yapılır, ölçümleri yapıldıktan sonra, gerekli kimyasal maddeleri ihtiyacı kadar kullanılır. Ve havuz temizliği, her gün sabah erken saatte görevli personel tarafından yapılmaktadır.
 
Havuzun Temizliğini Kim Yapıyor, Nasıl Oluyor?
Her gün sabah erken saatlerde, villa görevlisi veya villa sahibi, villanın bahçe kapısından havuz başına giriş yapar (sizi kimse rahatsız etmez, siz zaten farkına varmazsınız, büyük ihtimalle uyuyor olursunuz) havuzun gerekli temizliği yapılır ve gerekli kimyasalları havuza atılır. Çiçekler ve çimler sulanır. Daha sonra görevli personel, yine bahçe kapısından dışarıya çıkar ve yarın sabaha kadar hiç kimse uğramaz. Yaklaşık 10 veya 20 dakika sürer bu işlem. Bahçesi büyük olan villalarda yarım saate kadar çıkabilir bu süreç.
 
Ben Havuz Temizliği İstemiyorum Hiç Kimse Havuz Temizlemeye Gelmesin
Sizin ve sizden sonraki müşterilerimizin sağlığı açısından, her gün havuz temizliği, görevli personeller tarafından yapılmaktadır. Bu temizlik gereklidir ve Sağlık Bakanlığı tarafından zorunlu kılınmıştır. Villa boş geçse dahi bu temizlik her gün yapılmaktadır ve yapılacaktır.
 
Havuzun Temizliği Benim İstediğim Saatler Arasında Yapılsın, Zamanını Ben Belirleyeyim
Havuz temizliği, sabah saatlerinde veya bazı villalarımızda akşam saatlerinde (bu size villaya ilk girişte belirtilecektir) yapılmakta olup, her villanın belirli bir havuz temizliği zaman dilimi vardır ve bu saatler arasında olması zorunludur. Maalesef zamanını siz belirleyemiyorsunuz.
Havuz kimyasalları havanın serin olduğu ve güneşin tam etkili olmadığı zamanlarda daha etkili olmasından dolayı zamanlama bu şekilde belirlenmiştir.
 
Havuz Bize Göre Derin, Suyunu Biraz Azaltabilir misiniz ?
Maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Havuzun suyunu azaltmak için motorunu ve çalışan teknik sistemi durdurmak gerekir ve bu sistem durduğunda havuzun suyu bakteri ve yosun üretmeye başlar. Hijyenik açıdan kesinlikle uygun değildir. Her villanın kendi sayfasında havuz boyutları yaklaşık olarak belirtilmiştir ve bu bilgileri görerek ve kabul ederek villanızı kiralıyorsunuz.
 
Villalarda Yemek Var mı?
Villalarımızın/apartlarımızın hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada/apartta, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. Her Villada /Apartta mutfak bulunmaktadır. Mutfakta gerekli aletler de bulunmaktadır. Kendi evinizin mutfağı gibi kullanabilirsiniz.
 
Tatil Yapacak Olduğumuz Bölge Ne kadar Güvenli ?
Villa/Apart kiralama yapacak olduğunuz bölgeler oldukça güvenli olup her yıl binlerce aile bu bölgelerde tatillerini güvenli bir şekilde geçirmektedirler. Sizin kendi evinizin güvenlik seviyesi ne kadar ise kiraladığınız villanın da güvenlik seviyesi o kadardır.
 
Yanımızda Gelirken Ne Getirelim ?
Sadece özel eşyalarınızı yanınızda getirmeniz yeterli olacaktır. Çarşaf, nevresim takımı vs. ürünlerin tamamı villa ve apartlarımızda mevcuttur. Şampuan, plaj havlusu vs. özel eşyalarınızı getirebilirsiniz.
 
Kiraladığımız Villayı Geldiğimiz Zaman Değiştirip Başka Bir Villaya Geçebilir miyiz ?
Maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Eğer illa ki değiştirmek isterseniz de, kiralamış olduğunuz villanın parasının tamamını ödemek zorundasınız. Başka bir villaya geçmek için de yeni villanın parasının tamamını ödemek zorundasınız.
 
TC Numaram Yok Ne Yapabilirim ?
Rezervasyon Formu ve  Kredi Kartı İle Ödeme Formu kısımlarında TC numarası istenilen kısımlara, TC numaranız yok ise, hangi ülkenin vatandaşı iseniz o ülkenin kimlik numarasını girebilirsiniz.
 
Web Sitenizde Görülen Fiyatlar Günlük mü ?
Web sitemizde görülen fiyatlar haftalık (7 gecelik) fiyatlardır.
 
Web Sitenizde Görülen Fiyatlar Kişi Başı mı ?
Web sitemizde görülen fiyatlar kişi başı değil villanın tamamının haftalık (7 gecelik) fiyatlarıdır. Örneğin 8 kişilik bir villada 8 kişi de kalsanız 2 kişi de kalsanız fiyat aynı olacaktır.
 
Kimlik Bilgilerimi Villa Girişinde Vermesem Olur mu ?
678 Nolu Kanun Hükmünde Kararname’ye istinaden, villada/apartta konaklayacak olan tüm şahısların (çocuk ve bebekler de dahil) kimlik bilgilerinin tamamını tarafımıza, villa/apart girişinde ibraz etmeniz gerekmektedir. Kimlik bilgileriniz; tarafımızca veya villa sahibi tarafından kolluk kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlanarak anlık olarak bildirilmektedir. Kimlik bilgilerinizi tarafımıza ibraz etmek istemezseniz villada konaklama yapamazsınız. Ödemiş olduğunuz kaporayı da geri alamazsınız, geri kalan miktar da sizden yasal yollardan alınır. Ayrıca tarafımızca, bu durum kolluk kuvvetlerine anında bildirilecektir.
 
Biz Villaya Gelmeden Önce Bizim İçin Alışveriş Yapar mısınız ?
Maalesef böyle bir hizmetimiz yoktur.
 
Biz Villayı 7 Gece Kiralamıştık Ama (Örneğin 4. Gün) Çıkmak İstiyoruz Paramızın geri kalanını İade Eder misiniz ?
Maalesef villayı 7 gece kiraladığınız için 7 gecelik parası ödemeniz gerekmektedir. 1 gece bile kalsanız daha sonra çıksanız veya çıkmak isteseniz de durum bu şekildedir. Zaten aramızdaki anlaşma da bu şekildedir. Hiçbir şekilde size para iadesi yapılmaz.
 
Biz Villayı 7 Gece Kiralamıştık Ama (Örneğin 5 Gün) Konaklayacağız, girişte 5 günlük parası ödemek istiyoruz.
Maalesef villayı 7 gece kiraladığınız için 7 gecelik parası ödemeniz gerekmektedir. Kalan bakiyenizi ve hasar depozitonuzu tam olarak ödemediğiniz taktirde villada/apartta konaklama yapamazsınız. Aksi taktirde geri kalan miktar sizden yasal yollardan alınır. Yasal yollardan kaynaklanan masraflar da size ait olur.
 
Villanın İçerisinde Sinek, Böcek ve vs. Hayvan Var, Ben Paramın İadesini İstiyorum ve Villadan Ayrılmak İstiyorum.
Hiç bir villanın içerisine özellikle sinek, böcek ve vs. hayvan yerleştirilmez, konaklama esnasında kapıyı, pencereyi vs. açık bırakırsanız, villalarımızın tamamı doğa içerisinde olduğu için (bu zaten her villanın kendi sayfasında belirtilmiştir ve ayrıca kiralama şartlarında da belirtilmiştir) doğal olarak bu durum olacaktır. Bu gibi durumlardan dolayı villadan çıkmak isterseniz sizin tercihiz olacaktır ama para iadesi kesinlikle yapılmayacaktır.
 
Türsab Belgeniz Var mı ?
Türsab belgemiz yok. Villa kiralama işi, seyahat acentelerinin  işi ve faaliyet alanları içerisinde değildir. Villa kiralama işi emlakçılık faaliyetine girer. Vergi levhasında Emlak faaliyeti olan firmalar veya şahıslar villa kiralama işini yasal olarak yapabilirler. Türsab belgesi olan firmalar veya şahıslar, Türsab belgesi olmayan firma veya şahıslar için, “villa kiralama işi yapamaz” diyerek asılsız ve yalan bilgilerle karalama politikalarına girmişler ve villa kiralayacak olan müşterilerin  aklını yalan ve aslı olmayan bilgilerle karıştırmaktadırlar.
 
Siz Şirket misiniz ?
Hayır, biz şirket değiliz. Şahıs firmasıyız. Kendilerini çok büyük iş yapan, çok güvenilir, çok önemli olduğuna inandırmak için “Biz Şirketiz bizden villa kiralayın, şahıs firmalarına güvenmeyin onlardan villa kiralamayın” gibi asılsız ve etik olmayan tavırlar içerisinde olan ve şahıs firmalarına iftira atan, sadece vergi levhalarında “LTD. Şti.” yazan şirketlerden değiliz. Vergi Levhamız, Hakkımızda bölümümüzde açık bir şekilde yayımlanmaktadır. Buradan inceleyip, Maliye Bakanlığı’ndan bizi ister online isterseniz de telefon yolu ile sorgulatabilirsiniz. Yine aynı yerde banka hesap numaralarımız olup, çalıştığımız bankaları arayıp bizim hakkımızda bilgi alabilirsiniz.
 
Villalar Size mi Ait ?
Hayır, hiç bir villa ve apart bize ait değil. Biz emlakçıyız, villa/apart sahipleri ile siz müşterilerimiz arasında köprü vazifesi görüyoruz.
 
Villa Sahibinin Telefon Numarasını Bana Verir misiniz ?
Maalesef villa sahibinin telefon numarasını üçüncü şahıslara vermiyoruz.

Yorum Bölümüne Yorum Yazdım Ama Yorumum Neden Görünmüyor ?
Öncelikle yazmış olduğunuz yorum, imla kuralları ve kötü kelimelere karşı tarafımızca incelenmektedir.
Yorumunuzun yayımlanmaması şu sebeplerden dolayı olabilir;
O villada konaklama yapmadıysanız ve o villa hakkında yorum yapmış iseniz.
Bizimle irtibata geçmek için iletişim bölümümüzden değil de yorum bölümünden iletişim kurmaya çalışmış iseniz.
Küfür ve kötü kelimeler içeren cümleler kurmuş iseniz.
Olmamış olayları olmuş diye yazmış iseniz.
Olmuş olan olayları gerçekliğinden saptırıp abartılı bir şekilde yazmış iseniz.
Villada konaklarken "herşey yolunda" diye ev sahibine, bize veya villa bakıcısına belirtmişsiniz ama villadan çıktıktan sonra "şu problem", "bu problem" diye yazmış iseniz.
Kiralamış olduğunuz villanın kendi sayfasında villanın tüm detayları belirtilmiş, siz de bunu kabul edip villayı kiralamışsanız, orada belirtilen detayları sanki problem varmış gibi yazmış iseniz.
Kendi hatanız veya mücbir sebepler kapsamında gelişen olayları bahane edip problem varmış gibi yazmış iseniz.
Kiralama şartları ve sözleşmesinde belirtilen tüm detayları kabul edip villayı kiralamışsınız ama burada belirtilen bazı detayları sanki problem varmış gibi yazmış iseniz.
Kiralama şartları ve sözleşmesinde ve iptal ve iade koşullarında belirtilen ve sizin de kabul etmiş olduğunuz ama daha sonra kendi hatanız veya kendi tarafınızda gelişen olumlu veya olumsuz gelişmelerden dolayı, olmamış olan olayları olmuş gibi, olan olayları abartmanızı, yalan ve/veya yanlış anlatımlarınızı bu sebeple veya başka sebeplerle firmamızı kötülemeye, zarar vermeye çalışmaya ve/veya karalamaya yönelik yazılan yorumlar yayımlanmaz.

Merak Ettikleriniz

Nereye Gidilir Kalkan, Kaş ve Fethiye civarlarında; keyifli zaman geçirmeniz, keşfetmeniz, tarih, deniz ve doğa ile iç içe olmanız için nerelere gidebileceğiniz konusunda size rehber olalım.
Devamı
Villa Tatili Nedir

Villa Tatili

Kuzey Amerika ve Avrupa ülkelerindeki insanların yaptığı, eski bir geçmişe... Devamı

Diğer Konular
E-Bülten
En son indirim ve yeni villalarımız hakkında bilgilendirme için haber bültenimize kayıt olunuz.
Kaydet
Copyright © 2017. Tüm Hakları Saklıdır | Villa Ekstra
Çalışma Saatlerimiz09:00 - 19:30